Ogłoszenia duszpasterskie XXXI Niedziela Zwykła 05.11.2023 r.

  1. W czwartek świętujemy rocznicę poświęcenia Bazyliki Laterańskiej, w piątek wspominamy św. Leona Wielkiego, p. i dK., w sobotę św. Marcina z Tours, bp..
  2. Do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki odpustu: przyjęcie komunii świętej, nawiedzenie cmentarza i odmówienie np. Ojcze Nasz i Wierzę Boga w intencji Ojca Świętego. Starajmy się pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym, które już same sobie pomóc nie mogą. 2 listopada odpust zupełny można uzyskać poprzez pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  3. Nabożeństwo wypominkowe trwa do 11 listopada, w niedzielę o 17:00, na tygodniu o 11.30 i 16.30. Kartki wypominkowe z wypisanymi godzinami znajdują się na stoliku między ławkami. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii.
  4. Dziękujemy Wam Kochani za ofiary na renowację ołtarza głównego i sztukaterii.
  5. Zmarła pani Wanda Półtawska, przeżyła 102 lata. 76 lat temu w naszym kościele brała ślub. Kiedy po ślubie szła do nawy bocznej, aby złożyć Matce Bożej wiązankę, to potknęła się o schodek i przyjechała w lutym 2020 roku, aby odwiedzić nasz kościół i pokonać schodek, o który wówczas się potknęła. W najnowszej Niedzieli i Gościu Niedzielnym są artykuły jej poświęcone. Zachęcamy do lektury.
  6. Zakupiliśmy nową monstrancję i kustodię na dużą Hostię, którą poświęciliśmy w ubiegłą niedzielę. Kupiliśmy jeszcze zieloną zasłonę, ponieważ złoto monstrancji najlepiej eksponuje się na kolorze zielonym. Obecnie monstrancja zlewa się z mosiężnym tabernakulum.
  7. Spotkania dla kandydatów do bierzmowania w poniedziałek o godzinie 18:00.
  8. Pod Twoją Obronę…