WSPÓLNOTY

Przyjaciele Oblubieńca

Bóg nie chce byś w Kościele czuł się samotny i indywidualnie tuptał swoją ścieżką. Nasza wspólnota skupiająca głównie studentów, absolwentów chodź nie tylko, daje Ci możliwość doświadczenia miłującej obecności Boga. Na naszych cotygodniowych spotkaniach, przepełnionych modlitwą, radosnym uwielbieniem oraz dzieleniem się doświadczeniem kroczenia na ścieżkach wiary, mamy możliwość wejścia w prawdziwą i głęboką relację z Bogiem.

Administrator: Magdalena Szmajda, mail: magdalena.szmajda@gmail.com                                                                                                     Spotkania: wtorek, godz. 18:00, Kościół pw. Świętego Ducha


Taize

Znasz modlitwę kanonami. Wiesz kim był brat Roger? A może już niejednego Sylwestra spędziłeś na Pielgrzymce zaufania przez ziemię? Tak? Zatem przyjdź, bo sam wiesz co na Ciebie tu czeka. Przyjdź, by doświadczyć ekumenicznej jedności i radości młodych ludzi. Kimkolwiek jesteś, czekamy właśnie na ciebie!

Koordynator:

Spotkania wraz z modlitwą w duchu Taize – Kościół pw. Świętego Ducha w Lublinie, ul. Krakowskie Przedmieście 1 (salka na dziedzińcu od ul. Świętoduskiej) –

Tegoroczne spotkanie odbędzie w Bazylei (28 grudnia – 1 stycznia).

Zapisz się! https://drive.google.com/open?id=16jHkLyxVttZOoIwzmulFUSxRl33i29iPY9gSApv0vJ4


Wspólnota Post-akademicka Ruchu Światło-Życie

Wspólnota Post-akademicka Ruchu Światło-Życie jest grupą osób dorosłych, którzy niedawno zakończyli studia. Jest próbą odpowiedzi na pytanie o miejsce ludzi dorosłych w Kościele.

Wspólnota gromadzi osoby, które chcą wejść na drogę formacji Ruchu Światło-Życie, a także oazowiczów, którzy z różnych przyczyn nie ukończyli formacji podstawowej, a chcą ją dalej kontynuować w Ruchu. Grupa ta jest również otwarta na osoby po pełnej formacji oazowej, które chcą pogłębić swoją formację modlitewną.

Spotkania Wspólnoty Post-akademickiej Ruchu Światło-Życie odbywają się dwa razy w miesiącu; zasadniczo w drugi i czwarty wtorek miesiąca.

Ramowy plan spotkań Wspólnoty Post-akademickiej Ruchu Światło-Życie, przy Kościele, pw. Świętego Ducha w Lublinie

17.00 – Msza Święta w Kościele

18.00 – Spotkanie w sali na dziedzińcu Kościoła

Odpowiedzialni za Wspólnotę Post-akademicką:

Magdalena Wojnar mail. magdalen_woj@o2.pl Odpowiedzialna

Więcej o Ruchu Światło-Życie dowiesz się ze strony internetowej www.lublin.oaza.pl


Świetlica KSM

Trzynastka wcale nie jest pechowa! Bo to już 13 lat działa świetlica KSM AL. Masz czas i nie wiesz, co z nim zrobić? Chcesz pracować z dziećmi? Mamy dla Ciebie idealne miejsce! Nasza Świetlica to przestrzeń, gdzie mały, zagubiony człowiek spotyka dużego człowieka z rękami otwartymi do pomocy. Pomagamy w nauce, prowadzić grupy zainteresowań, uczestniczyć w świetlicowych imprezach i wyjazdach. Mamy miejsce, środki i warunki, a potrzebujemy Twojego czasu i serca oraz gotowych do pracy rąk, by dzieci Starówki mogły w pełni cieszyć się dzieciństwem.

Koordynator:

Spotkania: poniedziałek, godz. 19:00, salka świetlicowa