Ogłoszenia duszpasterskie XXX Niedziela Zwykła 29.10.2023 r.

  1. W środę Uroczystość Wszystkich Świętych – porządek mszy niedzielny, w czwartek wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, w piątek św. Marcina, w sobotę św. Karola Boromeusza.
  2. W dniach od 1-do 8 listopada możemy uzyskać odpust zupełny za zmarłych. Warunki odpustu: przyjęcie komunii świętej, nawiedzenie cmentarza i odmówienie np. Ojcze Nasz i Wierzę Boga w intencji Ojca Świętego. Starajmy się pomóc duszom w czyśćcu cierpiącym, które już same sobie pomóc nie mogą. 2 listopada odpust zupełny można uzyskać poprzez pobożne nawiedzenie kościoła lub kaplicy i odmówienie tam Ojcze nasz i Wierzę w Boga.
  3. Nabożeństwo wypominkowe będzie od 1 do 9 listopada. Pomóżmy ty, którzy często kochali nas najbardziej za życia, a teraz sami sobie pomóc nie mogą. W Uroczystość Wszystkich Świętych i w niedzielę 5 listopada o 17.00, na tygodniu o 11.30 i 16.30. Kartki wypominkowe z wypisanymi godzinami znajdują się na stoliku między ławkami. Wypełnione kartki przynosimy do zakrystii.
  4. W tym tygodniu przypada pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź w pierwszy piątek o godz. 11.30 i 16.30, nabożeństwo pierwszosobotnie o 11.00, a spowiedź o 11.30.
  5. Dziękujemy Wam Kochani za ofiary na renowację ołtarza głównego i sztukaterii.
  6. Od wspomnienia św. Błażeja 3 lutego 2020 roku jest w naszym kościele całodzienna adoracja Najświętszego Sakramentu. Zakupiliśmy nową dużą monstrancję w stylu barokowym oraz kustodię na dużą Hostię. Św. Augustyn mówił: „biada, gdybyśmy Go przyjmowali, a nie adorowali”. Mamy nadzieję, że Pan Jezus wystawiony w postaci większej Hostii wpłynie na nas, że będziemy Go częściej odwiedzali.
  7. Są jeszcze nowe numery Niedzieli i Gościa Niedzielnego. Zachęcamy do lektury.
  8. Pod Twoją Obronę…