Ogłoszenia IV Niedzieli Adwentu

1.Kończymy tegoroczny czas adwentowego oczekiwania. Jeszcze ten ostatni dzień niechaj będzie dla wielu okazją do tego, aby poprzez Sakrament Pokuty przygotować się do właściwego przeżycia uroczystości upamiętniających betlejemskie wydarzenie sprzed 2000 lat. W naszym kościele spowiadamy w czasie każdej Mszy Świętej. Jutro w wigilię Bożego Narodzenia o godzinie 6:30, w czasie rorat i o godzinie 12:00. Nie będzie Mszy Świętej o godzinie 17:00. Bardzo prosimy aby uwzględnić ten czas.

2.Jutro przeżywać będziemy wigilię Bożego Narodzenia. W centrum tego dnia jest Msza Święta zwana pasterką. Zwykle jest ona odprawiana o północy. W naszym kościele od wielu lat jest celebrowana o godzinie 22:00, czyli o godzinie 10:00 wieczorem. Serdecznie zapraszamy już jutro do udziału w tej Liturgii.

3.Wigilię zechciejmy przeżyć po chrześcijańsku. Znamy tradycję kościelną i zwyczaje domowe, które towarzyszą nam w ten wieczór od pokoleń. Prosimy , aby ten czas był pełen modlitwy, także wyrażonej słowami kolęd. Przypomnijmy sobie wydarzenie bożonarodzeniowe opisane w Ewangelii św. Łukasza, podzielmy się opłatkiem, bo on jest symbolem jedności, o którym możemy zaśpiewać: Jak ten chleb, co złączył złote ziarna, tak niech miłość złączy nas ofiarna. Ukoronowaniem tej wieczerzy niechaj będą szczere i serdeczne życzenia.

4.Dzisiaj w dzień narodowej żałoby pamiętajmy o naszych braciach górnikach zginęli w kopalni czeskiej. Prośmy o wieczny pokój dla nich. Naszą modlitewną pamięcia obejmijmy także ich rodziny. Módlmy się wspólnie: Ojcze nasz … Zdrowaś Maryjo… Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie …