Ogłoszenia III Niedzieli Adwentu

1.Od dnia dzisiejszego do 22 grudnia obchodzone są kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Jest to sprawa niezwykłej wagi, zwłaszcza teraz, kiedy przygotowujemy się do uroczystości Bożego Narodzenia.

3.Rozpoczynamy trzeci, ostatni tydzień adwentowy, który bezpośrednio poprzedza uroczystości upamiętniające przyjście na świat Bożego Syna a naszego Pana Jezusa Chrystusa. Wykorzystajmy te dni, aby odpowiednio przygotować się na ten świąteczny czas. Pamiętajmy także o powtórnym przyjściu Pana. Przypominamy zatem o uczestnictwie w rekolekcjach i o Sakramencie Pokuty.

3.W następny poniedziałek przeżywać będziemy Wigilię Bożego Narodzenia. Centralnym punktem tego dnia jest Msza Święta pasterska. W tym kontekście pragniemy przypomnieć, że ta tradycyjna liturgia zwykle odprawiana o północy, w naszym kościele celebrowana jest o godzinie 22:00. Już teraz do udziału w tym wydarzeniu serdecznie zapraszamy.

4.Od dzisiaj będziemy odprawiać nowennę do Bożego Narodzenia. Rozpoczynać ją będziemy 20 minut przed początkiem Mszy Świętej południowej i popołudniowej, w niedzielę, także dzisiaj – o godzinie 17:10.

5.Adwent jest czasem solidarności z najbardziej potrzebującymi. Należą do nich wierni żyjący poza wschodnią granicą. Jesteśmy wdzięczni ks. Władysławowi wywodzącemu się z okolic Żytomierza za przedstawienie sytuacji tam istniejącej. W odpowiedzi – modlimy się w intencji naszych braci i sióstr, a ofiary, które dzisiaj złożymy do puszek są przeznaczone dla często naszych rodaków tam żyjących. Bóg zapłać wszystkim ofiarodawcom.