Ogłoszenia duszpasterskie V Niedziela Wielkanocna 28.04.2024

  1. W poniedziałek święto Św. Katarzyny Sieneńskiej, we wtorek wspomnienie św. Piusa V, w środę św. Józefa Rzemieślnika, w czwartek św. Atanazego, w piątek Uroczystość NMP Królowej – msze jak w niedzielę, w sobotę św. Floriana. W sobotę podczas mszy św. o godz. 12.00 będzie poświęcona tablica dedykowana księżom rektorom posługującym w naszym kościele od pierwszego rektora ks. Jana Jaworskiego od 1873 r., do ostatniego ks. Prał Stanisława Sieczki, najdłużej posługiwał ks. Mentzel – 57 lat,
  2. Dziękujemy za ofiary składane w ostatnią niedzielę na tacę na wymianę dwóch okien w prezbiterium oraz nasze renowacje oraz ofiary indywidualne i wpłaty na konto. Niech Pan Bóg Wam stokrotnie wynagrodzi.
  3. Są nowe numery Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego i Niedzieli – zachęcamy do lektury.
  4. Państwo Dorota i Jacek pragną zaprosić małżeństwa sakramentalne do wspólnoty Equipes Notre-Dame, Jest to katolicki największy na świecie katolicki ruch duchowości małżeńskiej. Jego podstawowym celem jest pomagać małżeństwom w dążeniu do świętości, jak mówił jego założyciel o. Henry Caffarel.
  5.  W tym tygodniu przypada pierwszy piątek miesiąca. Spowiedź i nabożeństwo o 11:30 i 16:30. W pierwszą sobotę miesiąca nabożeństwo fatimskie w intencji pokoju na świecie o godz. 11:00. Spowiedź o 11:30.
  6. Ofiary składane dzisiaj do puszki są przeznaczone na Dzieł Pomocy Dzieciom – na Caritas.
  7. Matce Bożej Dobrej Rady polecajmy intencję ochrony życia dzieci poczętych….