Ogłoszenia duszpasterskie – XXIV Niedziela Zwykła 17.09.2023 r.

 1. W poniedziałek jest święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski, we wtorek wspomnienie św. Januaergo, w środę św. Andrzeja i męczenników koreańskich, w czwartek święto św. Mateusza Ap. i Ew., w sobotę wspomnienie św. Ojca Pio.
 2. Spotkanie dla młodzieży przygotowującej się do sakramentu bierzmowania w poniedziałek o 18:00.
 3. Przyjmujemy zapisy dzieci do sakramentu pierwszej komunii świętej.
 4. Dziękujemy za ofiary złożone dzisiaj na tacę oraz indywidualne na sztukaterię.
 5. W tym tygodniu zostały wymienione 4 okna w latarence w prezbiterium. Można je zobaczyć z Krakowskiego Przedmieścia.
 6. 21 września 2023 r. rozpoczyna się cykl katechez dla dorosłych „Dekalog w świetle Ewangelii”, które będą odbywały się w czwartki o godz. 19.00 w parafii pw. Najświętszego Serca Jezusowego w Lublinie (ul. Kunickiego 128). Katechezy mają charakter biblijny i są otwarte dla wszystkich, którzy pragną pogłębić swoją wiarę lub przekazywać ją innym. Spotkania poprowadzi ks. Sebastian Dec oraz s. Zuzanna Głasek, kapucynka NSJ.
  Niniejsza inicjatywa nawiązuje do doświadczeń włoskich. Katechezy na temat dziesięciu przykazań cieszą się we Włoszech dużym zainteresowaniem już od 30 lat. Ich inicjatorem jest ks. Fabio Rosini, biblista, ksiądz diecezji rzymskiej, który pełni funkcję dyrektora centrum ds. powołań. Jest autorem wielu książek, które stały się we Włoszech bestsellerami, i prowadzi popularne audycje w Radiu Watykańskim i Telewizji Włoskiej.
  Katechezy są prowadzone przez licznych księży w ponad dwustu parafiach włoskich i są już obecne w 12 krajach. W samym Rzymie w tym roku bierze w nich udział kilka tysięcy osób.
  Do udziału w katechezach zaproszeni są wszyscy, którzy chcieliby umocnić swoją wiarę oraz pogłębić relację z Panem Bogiem i Kościołem, a także kapłani i siostry zakonne, którzy chcieliby w przyszłości poprowadzić podobne spotkania w swoich parafiach.
 7. W trosce o duszpasterstwo młodzieży i ważny czas przygotowania do przyjęcia sakramentu bierzmowania Centrum Duszpasterstwa Młodzieży organizuje wydarzenie „Rozpaleni”, które odbędzie się 23 września w hali Targi Lublin S.A. (ul. Dworcowa 11) w godzinach od 10.00 do 15:00. Spotkanie ma na celu ewangelizację oraz ukazanie radosnego Kościoła, któremu zależy na przyszłości młodego człowieka dojrzewającego w wierze.
 8. Z kolei 30 września w Hali Globus w Lublinie odbędzie się 24-godzinne spotkanie modlitewne pod hasłem „Ja Jestem”. W programie Eucharystia, modlitwa uwielbienia, adoracja, świadectwa, modlitwa o uzdrowienie duszy i ciała, a także konferencje gości z Polski i z zagranicy. Uczestnicy mogą brać udział w całości spotkania lub w wybranych częściach. Bilety i więcej szczegółów na stronie internetowej www.jajestem.pl. Organizatorem spotkania jest Katolicka Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Lubelskiej.
 9. Są wolne intencje na najbliższe dni.
 10. Zachęcamy do lektury Niedzieli i Gościa Niedzielnego.
 11. Matce Bożej Dobrej Rady polecajmy …