Zapraszamy na wielkopostne warsztaty śpiewu!

Nasz kościół, chwała Bogu, nieustająco rozbrzmiewa muzyką. Dziś gościliśmy kleryków, pod kierunkiem ks. Tomasza Lisieckiego, którzy zachwycili nas chorałem gregoriańskim. Natomiast za tydzień zapraszamy na dwa wydarzenia związane z pieśniami wielkopostnymi:

Towarzystwo dla Natury i Człowieka zaprasza do wspólnego śpiewania tradycyjnych pieśni Wielkiego Postu „po dawnemu” – na stare, ludowe melodie praktykowane dawniej w parafiach zachodniego Roztocza, zaczerpnięte od wiejskich śpiewaczek z okolic Goraja. W sobotę 30 marca o godz. 18.00 w świetlicy przy naszym kościele odbędzie się spotkanie warsztatowe dla wszystkich zainteresowanych bliższym poznaniem dawnego roztoczańskiego śpiewu religijnego. A w niedzielę 31 marca po mszy świętej o 9:00 zapraszamy do wspólnego wykonania kilku pieśni.

Na mszy o 10:30 zaś będziemy gościć chór z parafii św. Józefa, który pomoże nam angażować się w liturgię oraz przedłuży misterium Eucharystii pięknym śpiewem. Dziękujemy serdecznie Pani Emilii, naszej organistce, za zorganizowanie występu tego chóru.

Zapraszamy!